Pozytywne szkolenie psów w Poznaniu

Często zadawane pytania.

Szkolenie pozytywne polega na stopniowym uczeniu psa nowych zachowań oraz oswajaniu go z różnymi elementami otoczenia tak, by nie wywoływały one u niego nadmiernej ekscytacji lub lęku. Uzyskujemy to poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia, za których wykonanie pies jest chwalony oraz nagradzany smakołykiem, zabawką lub w inny sposób.

Szkolenie pozytywne wymaga od właścicieli wiedzy i zaangażowania, ponieważ charakter i nawyki psa kształtują się nieustannie, w ciągu każdego dnia, a nie tylko w czasie lekcji z trenerem.

Z uwagi na to, że nasza szkoła nastawiona jest przede wszystkim na dobrostan psów, najwięcej skorzystają ci opiekunowie, którzy chcą zrozumieć swojego psa oraz nawiązać z nim dobrą i trwałą relację.

Nie prowadzimy szkoleń, których celem jest podporządkowanie psa i zmuszenie go za wszelką cenę do wykonywania komend.

Zasadniczo, pracujemy nad problemem tam, gdzie on się pojawia. Przykładowo, szczekanie na gości wymaga spotkania w domu, a ciągnięcie na smyczy na widok innego psa – pracy na dworze.

Konsultacja służy do całościowej oceny osobowości psa: jego umiejętności, relacji z opiekunem oraz poziomu stresu na co dzień, i trwa około 2,5 godziny. Może być potrzebna w przypadku występowania utrwalonych zachowań problemowych u psa, lub jeśli pies nigdy wcześniej nie był poddawany szkoleniu. Podczas konsultacji trener ocenia sytuację i wyznacza długofalowy plan modyfikacji zachowania psa.

Kurs z kolei pozwala wprowadzić do życia psa regularne treningi, których celem jest stopniowa nauka wcześniej ustalonych zachowań. Dzięki częstym spotkaniom z trenerem opiekun otrzymuje maksymalne wsparcie w tym procesie.

Zajęcia w grupie są skierowane do psów, które nie mają problemów z opanowaniem emocji w sytuacjach rozpraszających i są przyjaźnie nastawione do innych psów. Zajęcia indywidualne z kolei, mogą być potrzebne tym psom, które nie potrafią skupić się na dworze i mają problem ze strachem, pobudliwością lub agresją podczas spacerów.

Na spotkaniach indywidualnych pracujemy również nad specyficznymi umiejętnościami, jak na przykład odwrażliwianie zabiegów pielęgnacyjnych czy psi fitness.

W trakcie zajęć psy powinny czuć się swobodnie, dlatego zalecamy wygodne szelki (typu „guard”) i/lub miękką obrożę oraz smycz ok. 3 m.

Właścicielom szczeniąt i młodych psów, oraz dla psów reaktywnych odradzamy stosowanie smyczy automatycznych (typu flexi).

Im bardziej pies będzie zmotywowany do współpracy z opiekunem tym lepsze będą wyniki szkolenia. Dlatego zachęcamy do przynoszenia na zajęcia bardzo atrakcyjnego jedzenia, takiego jak mięso (gotowane lub surowe), parówki lub pasztet.

Inne rzeczy, które mogą się przydać:

  • saszetka na smakołyki
  • kliker
  • jadalne gryzaki (do wyciszania w przerwach)
  • zabawki
  • woreczki na kupy

Na zajęcia rozwojowe dla szczeniąt „Papisiowo” przyjmujemy psy od 7 dni po pierwszym szczepieniu na choroby zakaźne. Pierwsze elementy posłuszeństwa wprowadzamy od 12 tygodnia życia psa.

Pozostałe kursy z naszej oferty nadają się dla psów w każdym wieku.

Nie. W naszej szkole nie pozwalamy na stosowanie obroży metalowych, z uwagi na dobrostan psów.

Nie. Na naszych zajęciach nie stosujemy żadnych metod nieprzyjemnych dla psa, zastraszania, ani kar fizycznych.

Tak, w trakcie zajęć można używać klikera do zaznaczania prawidłowego zachowania psa.